Rregullat e Klubit Shkencor Universalb

Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e Universalb do tė pėrpiqen tė lėvizin tė gjitha mesazhet e pakėndshme, ėshtė e pamundur pėr ne tė shikojmė cdo mesazh. Tė gjitha mesazhet shprehin kėndvėshtrimet e autorit, dhe jo tė administratorėve tė Universalb.

Duke rėnė dakord me kėto rregulla, ju garantoni se nuk do tė postoni asnjė mesazh qė ėshtė i pahijėshėm, vulgarė, me orientim seksual, tė urrejtėshme, kėrcėnuese, ose ndryshe qė thyen tė gjitha rregullat.

Administratorėt e Universalb kanė tė drejtė tė fshijnė, zhvendosin tė gjithė ato materiale fyese.