Faqja 13 nga 13 ParėParė ... 3111213
Faqja 301 deri nė 306 nga 306

Tema: Ushtrime dhe problema matematike(algjeber+gjeometri)

 1. #301
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2016
  Postime
  4

  Default

  ne qofte se perimetri i katrorit eshte 48m sa eshte syprina e siperfaqes te kufizuar me ste katror

 2. #302
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2016
  Postime
  4

  Default

  sa metra katror ka ne 3ha e 4a

  3ha 4a =___________m2

 3. #303
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2016
  Postime
  1

  Default

  4

 4. #304
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2016
  Postime
  1

  Default

  *×2+20=200 200-20=180
  180÷2=90
  90×2=180 180+20=200

 5. #305
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2016
  Postime
  1

  Default Probleme

  Perimetri i nje trkendeshi dybrinjeshem eshte ABC (AB=BC) eshte i barabrte 44cm. Mesorja CM e ndan trekendeshin ABC ne 2 trekendesha AMC dhe BMC. Perimetri i trekendeshit AMC eshte 8 cm me i madh se perimetri i trekendeshit BMC. Gjeni brinjet e trekendeshit ABC.
  Te me ndihmoje dikush per kete probleme.

 6. #306
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2017
  Postime
  1

  Default Matematik

  Tri numra natyrore te njepasnjeshem e Kane shumen 48.Gjeni keta numra.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •