Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Faqja 1 deri nė 25 nga 38

Tema: Rreth Nesh - Klubi Universalb

 1. #1
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Arrow Rreth Nesh - Klubi Universalb

  Pershendetje te Gjitheve

  Fillimi yne eshte i thjeshte, i rastesishem dhe plot surpriza! Pas njohjes me Adrin tek tiranalive.com, shihja qe Adri ishte i dhene pas astronomise, hapesires ashtu si edhe une, pra ndanim te dy te njejtin pasion . Aty na lindi ideja e krijimit te nje klubi shkencor rreth Astronomise & Kerkimeve Ne Univers. Klubi yne ka per qellim te percjelle tek te gjithe shqipetaret ne mbare boten punen tone, kuptimet & fushat e pafund te hapesires ne shqip , dhe t'u ofroje atyre sa me shume informacion rreth shkences Astronomike.
  Per te gjith ata qe kane eksperience rreth Astronomise, Astrofizikes dhe deshirojne te behen pjese e organizates sone, Ju Lutemi mos hezitoni te na kontaktoni .

  Nickname: Toni
  Emri i Plote: Elton Balla
  Qyteti: Tirane
  Facebook: https://www.facebook.com/UniversAlbCom

  Pozicioni: Kozmologji, Astrofizike, Astrofizike Teorike, Astronomi.  Nickname: AdrY
  Emri i Plote: Adri Xherrahi
  Qyteti: Durres
  Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=1409691723

  Pozicioni: Astrofotografi, Astronomi.
  Theksojm: Adri eshte nje nga mjeshtrat e teleskopave ne grupit tone pasi eshte shume i specializuar rreth veshgimeve ne hapesire

  Univers Alb Kontakti i pergjithshem
  info@universalb.com

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jan 2011
  Vendodhja
  N`TOKĖ
  Postime
  8

  Default

  Ju pergezoj dhe ju uroj suksese ne pun.

 3. #3
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ScienceToday Shiko Postimin
  Ju pergezoj dhe ju uroj suksese ne pun.
  Flm
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 4. #4
  Psychologists erdi's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Vendodhja
  Prishtine
  Postime
  46

  Default

  Ju uroj shume shume suksese ne pune te metejme, vetem perpara .

 5. #5
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga erdi Shiko Postimin
  Ju uroj shume shume suksese ne pune te metejme, vetem perpara .

  Flm Erdi gjithashtu
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 6. #6
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2012
  Postime
  2

  Default

  suksese !!!

 7. #7
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga klodjana Shiko Postimin
  suksese !!!

  Flm Klodiana
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 8. #8
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2013
  Postime
  1

  Default

  Jam shume i lumtur qe po kontaktoj me ju sepse me pelqen shume te mesoj per planetet edhe pse jam ne kl e6 dua te jemi miq

 9. #9
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Mireseerdhe Sotir dhe na behet qefi qe te pelqen Astronomia
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 10. #10
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2013
  Vendodhja
  Hannover
  Postime
  3

  Default

  Mir Dita juve ktu ne Forum. Duke kerku diqka ne net rash ne ket faqe dhe ja tani edhe u regjistrova, Jam nga Kosova dhe e kam nji Hobby te keq. Nuk mund te bej gjum pa lexuar diqka per Fizik apo Astro Fizik.

 11. #11
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Henk Shiko Postimin
  Mir Dita juve ktu ne Forum. Duke kerku diqka ne net rash ne ket faqe dhe ja tani edhe u regjistrova, Jam nga Kosova dhe e kam nji Hobby te keq. Nuk mund te bej gjum pa lexuar diqka per Fizik apo Astro Fizik.
  Mireseerdhe Henk je ne vendin e duhur
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 12. #12
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2013
  Postime
  2

  Default

  mirdita te gjitheve jam shume e gezuar qe jam pjese e ketij klubi , shpesoj te me mirprisni jam nga tirana dhe kam nje ves teper te keq me pelqen shume fizika dhe do iu isha shume mirenjohese neqoftese do me ndihmoni per te qene nxenese sa me e mire e sidomos ne kete te fundit ne FIZIKE ju luteeeeeeeeeeeeeem

 13. #13
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Mireseerdhe Esmeralda
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 14. #14
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2013
  Postime
  11

  Default

  Ju pergezoj dhe ju uroj suksese ne pune ..... SUKSESE !!!!!!!!!!!

 15. #15
  Junior Member genc's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2012
  Postime
  26

  Default

  suksese

 16. #16
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2013
  Vendodhja
  Kosovė
  Postime
  2

  Default

  Ju pergezoj!
  Clear skies

 17. #17
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Mireseerdhe Pranvera
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 18. #18
  Anna Maria
  Dita e Regjistrimit
  May 2013
  Vendodhja
  vlore
  Postime
  2

  Default

  pershendetje !suksese

 19. #19
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Pershendetje Anna Flm .
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 20. #20
  Astronomi Adri's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Postime
  49

  Default

  Faleminderit dhe mireseerdhet te gjitheve dhe nga ana ime

 21. #21
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  Pershendetje jeni nder mete miret.nga sahit keca fsh.drobesh komuna vitis kosove

 22. #22
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Mireseerdhe Sahit the flm
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 23. #23
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2013
  Vendodhja
  Shkoder, Albania
  Postime
  1

  Default

  Pershnetje! Sapo u rregjistrova ne ket forum. Kjo erdhi si pasoje e nje projekti qe me duhet te bej per rrotullimin e Tokes rreth Diellit dhe pasojat e ketij rrotullimi. Pashe disa informacione dhe animacione shume te vlefshme qe mund te me ndihmonin. Projekti do te realizohet ne Powerpoint. Si mund t'i shkarkoj? http://www.universalb.com/showthread...ull=1#post1361

 24. #24
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sabina Prroni Shiko Postimin
  Pershnetje! Sapo u rregjistrova ne ket forum. Kjo erdhi si pasoje e nje projekti qe me duhet te bej per rrotullimin e Tokes rreth Diellit dhe pasojat e ketij rrotullimi. Pashe disa informacione dhe animacione shume te vlefshme qe mund te me ndihmonin. Projekti do te realizohet ne Powerpoint. Si mund t'i shkarkoj? http://www.universalb.com/showthread...ull=1#post1361

  Pershendetje: Sabina

  kliko kete linkun http://www.universalb.com/flash/01_EarthSun.swf nese nuk shkarkohet athere shkarko nje program free i cili quhet flashgett dhe pastaj vendos kete linkun aty dhe e shkarkon direkt . por normalisht me internet explorer duhet te shkarkohet direkt sa[po e hap linkun..

  provoje dhe me njofto
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 25. #25
  Junior Member SwaG's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jan 2014
  Vendodhja
  Burrel
  Postime
  7

  Default

  suksese tmetejshme

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •