Faqja 2 nga 2 ParėParė 12
Faqja 26 deri nė 30 nga 30

Tema: Rreth Meje

 1. #26
  Junior Member genc's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2012
  Postime
  26

  Default

  dhe un jam i apasionuar pas discovery chanel dhe a mund ta dij elton ball sa vjeq je

 2. #27
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  un jam 30 vjec
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 3. #28
  Univers-AL
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2013
  Vendodhja
  New York
  Postime
  27

  Default

  si mundem ta ndryshoj emrin ne kete forum

 4. #29
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga PUPA Shiko Postimin
  Te urojm sa me shum dijeni persa i perket fushes qe keni zgjedhur ,dhe ne ket menyr dijenin tende te na e trasmetosh neve nepermjet temave te ktij forumi

  Sukses dhe ne punen me tej Toni!

 5. #30
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga elton balla Shiko Postimin
  kam lindur ne kryeqytetin e shqiperise, tirane, adresa : Lagjia "ali demi". Pasi kalova femijerine aty deri ne shkollen 8-te vjeēare, emigrova per ne angli, ku dhe ndodhem aktualisht. Dedikimi im ndaj "shkences" ka qene nje pasion i shfaqur qe ne femijeri, qe nga shikimet neper discovery channel e shume dokumentare te ngjasheme. Kur erdha ne angli si shume persona jashte vendit, kam hasur probleme fillestare, e kjo me pengoi deshiren e madhe qe kisha ndaj studimeve. Pavaresisht nga keto pengesa, deshira e madhe dhe pasioni ndaj "shkences", me beri qe te filloja studimet. Hobet e mia jane astrofizika/astronomia, filozofia , historia , simulimet qe eshte pika e dobet e imja, gjeologjia gjithashtu sepse ka nje lidhje te forte me fiziken dhe astronomine. Dikur kam qene teper i apasionuar ndaj mjeteve te fluturimit (avionat), sepse qe ne femijeri me stimulonte ate liberalizim ndaj hapesires. Deshire dhe pasion tjeter i imi i madh eshte rreth simulimeve, psh: Si mund te ndodhe , ē'fare mund te ndodhe dhe perse mund te ndodhe, nese nje objekt eshte ketu ose atje, etj. Jam teper i apasionuar rreth se pamundures , nese diēka, eshte pothuajse e pamundur, jam munduar gjithmone t'i jap nje kuptim, sa do qe mund te ishte i drejte ose jo pikesynimi. Shumicen e rasteve e kaloj zgjuar jashte, sidomos ne stinen e veres , duke vezhguar hapesiren dhe bukurite e saj. Megjithate sic e kam cituar me lart, me teper rreth meje ju do t'i shikoni dhe lexoni ne punet dhe simulimet e mia qe do te vijojne me tej...


  Me respekt, toni !
  suksese dhe ne punet ne vashdim toni!

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •