Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Faqja 1 deri nė 25 nga 30

Tema: Rreth Meje

 1. #1
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Arrow Rreth Meje

  Kam lindur ne kryeqytetin e Shqiperise, Tirane, adresa : Lagjia "Ali Demi". Pasi kalova femijerine aty deri ne shkollen 8-te vjeēare, emigrova per ne Angli, ku dhe ndodhem aktualisht. Dedikimi im ndaj "Shkences" ka qene nje pasion i shfaqur qe ne femijeri, qe nga shikimet neper Discovery Channel e shume dokumentare te ngjasheme. Kur erdha ne Angli si shume persona jashte vendit, kam hasur probleme fillestare, e kjo me pengoi deshiren e madhe qe kisha ndaj studimeve. Pavaresisht nga keto pengesa, deshira e madhe dhe pasioni ndaj "Shkences", me beri qe te filloja studimet. Hobet e mia jane Astrofizika/Astronomia, Filozofia , Historia , Simulimet qe eshte pika e dobet e imja, Gjeologjia gjithashtu sepse ka nje lidhje te forte me Fiziken dhe Astronomine. Dikur kam qene teper i apasionuar ndaj mjeteve te fluturimit (avionat), sepse qe ne femijeri me stimulonte ate liberalizim ndaj hapesires. Deshire dhe pasion tjeter i imi i madh eshte rreth simulimeve, psh: si mund te ndodhe , ē'fare mund te ndodhe dhe perse mund te ndodhe, nese nje objekt eshte ketu ose atje, etj. Jam teper i apasionuar rreth se pamundures , nese diēka, eshte pothuajse e pamundur, jam munduar gjithmone t'i jap nje kuptim, sa do qe mund te ishte i drejte ose jo pikesynimi. Shumicen e rasteve e kaloj zgjuar jashte, sidomos ne stinen e veres , duke vezhguar hapesiren dhe bukurite e saj. Megjithate sic e kam cituar me lart, me teper rreth meje ju do t'i shikoni dhe lexoni ne punet dhe simulimet e mia qe do te vijojne me tej...


  Me Respekt, Toni !

 2. #2
  Junior Member ANA's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2010
  Vendodhja
  Itali
  Postime
  14

  Default

  Sa mire ,,4 ok ,,

 3. #3
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2010
  Postime
  22

  Default

  Te urojm sa me shum dijeni persa i perket fushes qe keni zgjedhur ,dhe ne ket menyr dijenin tende te na e trasmetosh neve nepermjet temave te ktij forumi
  Jan dy dit ne vit qe ti nuk mund te besh gje,njera quhet "DJE" tjetra quhet "NESER". Per ket qe sot esht dita tamam qe te Duash,Besosh dhe besh diēka e pikerisht jetosh..

 4. #4
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  thx
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 5. #5
  Member enxhi's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2010
  Vendodhja
  ALBANIA
  Postime
  35

  Default

  Ty te pelqekan mjetet e fluturimit,nuk e di pse por mua do tme pelqente te pakten nje here te provoja te punoja si stjuardes e kam shm fiksim! Kur te behesh shkencetare i famshem besoj do e blesh nje avion patjeter :P

 6. #6
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2011
  Postime
  1

  Default

  İ am Turkish and i came in Albania in this year (here's very good place)..İ am learning Albanian Language.İ think i will be like you, i love science too,i am 13 years old, i love physics and chemistry.İ hope i will be the future's best physicist.İ hope because my education is very well (i am in Turgut Özal Kollege).
  Barış KALFA

 7. #7
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Hello Baris
  it is nice that u like science. We will com to albania in summer hopefully, and we are going to make few meeting with people.

  i am curious to know does Turgut Özal College do psychics and chimistry ?
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 8. #8
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Vendodhja
  United States of America
  Postime
  2

  Default

  i love science too. I find it the most amazing thing the world has ever reached. But to become a great scientist you need more than education. you need to love what you are planning to
  do and you should love science. You are too young to know if that is really what you wanna do for the rest of your life, I am not trying to discourage you my friend.But if you really love science as much as you said it before you will make it.

 9. #9
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Thx man , i know i will make it, because i know my self beter then others
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 10. #10
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Postime
  5

  Default

  I like science ,that's great

 11. #11
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Postime
  5

  Default

  success Toni

 12. #12
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Thx Talee
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 13. #13

  Default

  Elton ke deshiruar ndonjehere te punosh ne NASA .??????

 14. #14
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Kush eshte qe mund ti thot jo Nases , por gjithsesi endra ime eshte per krijimin e nje observatori ne Shqiperi , gje qe tani per tani nuk egziston.
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 15. #15
  Member Albert Einstein's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jan 2012
  Vendodhja
  Paris,France
  Postime
  65

  Default

  E vertet kush nuk do te punoj ne NASA.Kjo per mua eshte endrra ime me e madhe.Si ju duket?

 16. #16
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Si me duket? lol po normalisht qe eshte dicka e paimagjinueshme si per ty dhe per cdo person tjeter
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 17. #17

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albert Einstein Shiko Postimin
  E vertet kush nuk do te punoj ne NASA.Kjo per mua eshte endrra ime me e madhe.Si ju duket?
  Te Nasa nuk eshte se jane persona ''anormal'' as prodhime ne seri ,,ja nje shembull qe tju jap pak shpresč http://en.wikipedia.org/wiki/William_G._Gregory shqiptar dhe ai
  Fat te mbare Albert Einstein pse jo mbase je ti dishendenti i te parit E=mc2

 18. #18
  Member Albert Einstein's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jan 2012
  Vendodhja
  Paris,France
  Postime
  65

  Default

  Faleminderit!

 19. #19
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2012
  Postime
  1

  Default

  sa per dijeni edhe sot e kesaj dite ka shqipeter qe punojne per NASA n

 20. #20
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dekani Shiko Postimin
  sa per dijeni edhe sot e kesaj dite ka shqipeter qe punojne per NASA n
  Na behet qefi por si njofim te pakten skan dal ne publik apo dicka te tille
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 21. #21
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2012
  Postime
  1

  Default

  suksese te metejshme

 22. #22

  Default

  Observator ne Shqiperi ???????????????????? Po ca thua mo vlla, Shqiperia ka afro 4 vite qe ka shkrire " Akademine e Shkencave " dhe ti thua observator

 23. #23
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2012
  Postime
  1

  Default shkenca

  jam nje djal 11 vjeē dhe ka shme deshire te zbuloj gjithqka une kam deshire te behem nje shkecetar i zoti dh une kam deshir qe te zbuloj te gjith boten

 24. #24
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga resi Shiko Postimin
  suksese te metejshme
  Flm

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trust2creator Shiko Postimin
  Observator ne Shqiperi ???????????????????? Po ca thua mo vlla, Shqiperia ka afro 4 vite qe ka shkrire " Akademine e Shkencave " dhe ti thua observator
  Nuk po flas ne menyre shteterore por personale private , se tjet per shtetin tone ka merdhif me kohe
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 25. #25
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga erkeljan.gjestila Shiko Postimin
  jam nje djal 11 vjeē dhe ka shme deshire te zbuloj gjithqka une kam deshire te behem nje shkecetar i zoti dh une kam deshir qe te zbuloj te gjith boten
  Mireseerdhe dhe te uroj suksese ne vazhdim
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •