Faqja 2 nga 2 ParėParė 12
Faqja 26 deri nė 29 nga 29

Tema: Shkencetaret e CERN mendojne se kane thyer shpejtesine e drites

 1. #26
  Junior Member robotic's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2012
  Postime
  8

  Default

  Pershendetje ! Urime per kete faqe , sepse keni bere nje pune te madhe per te na i sjelle keto zbulime ne shqip e mbi te gjitha qe na sqaroni per gjithcka .

 2. #27
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga robotic Shiko Postimin
  Pershendetje ! Urime per kete faqe , sepse keni bere nje pune te madhe per te na i sjelle keto zbulime ne shqip e mbi te gjitha qe na sqaroni per gjithcka .

  Flm dhe mireseerdhe
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 3. #28

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elton Balla Shiko Postimin
  Shpresojme Gerti, te presim.
  lajm i cuditshem po aq sa te gjesh keta dy shqiptare me te njejtin mendim
  italian amerikan frances etc etc ska lidhje kush e publikon lajmin por se cfare lajmi vet permban ,,duket e pa besuar.kush e di.. sa e si e nqs do mund te ndryshojne ato formula qe kam studiuar per 4 vjet gjimnaz.

 4. #29

  Default Shpejtesia e drites eshte kaluar qe ne 1982 !

  Pershendetje !

  Ne vitin 1982 nga ekipi i fizikanteve franceze udhehequr nga shkencetari Aspekt, qe provoi se ne kushte te caktuara, cdo grimce e di se cfare ndodh me te tjerat, pavaresisht nga vendi ku ndodhet, ne nje atom, apo ne galaktika te tjera, duke treguar se mes tyre, grimcat arrijne te shkembejne informacion me shpejtesi qe e kalon ate te drites.

  HTML Code:
  Reference: ( Libri ) E verteta mbi krijimin e gjithesise - Ali Molla, faqja 131 - 132

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •