Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Faqja 1 deri nė 25 nga 28

Tema: Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

 1. #1
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Arrow Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes


  Pershendetje te gjitheve!

  Ne rradhe te pare doja tju thoja se kete artikull e kam pasur ne mendje per ta publikuar kohe me pare, por hezitova sepse per mua ishte nje humbje kohe.
  Inisiativa per te publikuar kete artikull me disa detaje interesante, me erdhi sepse po shikoja qe,verdalle neper internet qe po publikohen lajme dhe trillime nga me te degjeneruarat per sa i perket ketij fenomeni. Kur njerzit hyjne ne internet per te kerkuar gjera nga me te ndryshmet, informacionet e para qe dalin edhe pa i kerkuar fare jane ato te 2012. Ky fenomen vjen si pasoje e perfitimeve nga shume website apo reklamave qe mundohen te kene sa me shume klikime apo like duke hedhur dhe sterhedhur info apo video qe thjesht jane ne youtube dhe jane te ngarkuara nga njerez qe nuk kane asnje lloj lidhje me shkencen.

  Pike se pari duhet te keni parasysh frazen fundi i botes: Fundi i botes ndahet ne dy kategori te ndryshme. 1 ne ate qe quhet Global Killer, pra shfarosja e qenies njerezore dhe cdo lloj gjallese ne planet dhe 2 Shkaterrimi total i planetit (Toke). Pra kategoria 1 per ato qe nuk njohin shkencen hyn tek fatashkenca,, ndersa kategoria dy eshte ajo qe ne perjetojme ne raste katastrofike.

  1. Qe planeti yne te shkaterrohet totalisht si strukture duhet te kete forca ndervepruese sic jane ato te Diellit , Vrimave te zeza, ose perplasja fizike me nje planet apo objekt te madhesise se vete Tokes. Shancet qe te ndodhin keto gjera jane inegzistente te pakten momentalisht dhe per disa miljarda vjet. Fundi zyrtar i planetit tone si strukture do vije vetem kur Dielli yne te shnderohet ne nje gjigand te kuq rreth 5 Miljard vjet nga tani. Zhdukja nga Vrima e zeze eshte pothuajse inegzistente ose e fusim ne nje shkalle matese te shancit 1/ne 1 trilion ose Google-zero. Perplasja e Tokes me nje planet te madhesise se njejte eshte pothuajse inegzistente. Kjo mund te ndodhi vetem ne kohen kur sistemi jone diellor te vij ne fundin e tije, pra 5 miljard vjet nga tani kur dielli do kete nje superfuqi vepruese dhe gravitacionale kundrejt objekteve te sistemit diellor.


  2. Qe gjallesat dhe vete njeriu te zhduket nga planeti Toke, duhet te kene perballje me keto fenomene.

  -1-. Gamma Ray Burst - Rrezatimi Gamma
  -2-. Kometat/Asteroidet
  -3-. Supervullkanet
  -4-. Ngrohja Globale - dhe kalimi ne epoken e akullit.
  -5-. Pole Shift - Ndryshimi i Poleve
  -6-. Humbja e atmosferes.


  Tani do kalojme ne fazen me te nxehte e cila ka te beje me themelet e inteligjences poshte ''0'' qe flasin larte e poshte qe do shembet bota nga x apo y gje.

  Gjerat te cilat njerzit lexojne lart e poshte neper internet ne lidhje se si do te shkaterrohet bota jane keto:

  -1-. Nibiru - Ylli Xhuxh ku ndodhen fiset Anunaki (Kjo si pas mentalitetit te shpellareve dhe te pa shkolluarve ne Planetin tone).
  -2-. Galactic Alignment - Shtrirja perfekte e Tokes Diellit dhe qendres se Galaktikes Tone.
  -3-. Solar Flare - Stuhite Diellore.  Le ti analizojme.


  Nibiru

  Cfar eshte Nibiru:
  Nibiru njihet nga (Idiotet) si planeti i 9. Nibiru referohet gjithashtu dhe si nje yll xhuxh, qe ne gjuhen e Astrofizikes quhet: Yll i deshtuar. Nibiru mendohet te jete nje yll ose planet me madhesi disa here me te madhe se e Jupiterit. Referuesit e fundit te botes ose me ndryshe (Idiotet e fundit te botes) referojne sikur ky yll apo planet ka nje orbite e cila mer 3600 vjet per tu rikthyer perseri.

  Mendoni nje super Kamion i cili vjen drejt lagjes tuaj, si mendoni ju nuk do e shikonit ate ?. Nese Nibiru do ishte dicka egzistente dhe nese ai do ishte ne kursin e afert drejt nesh, pasojat do te kishin filluar me kohe. Pasoja me te cilen do perballeshim fillimisht do te ishte, spostimi i Kometave ne rripin e Kupier-Belt, sic njihet ndryshe (Brezi i Kometave). Nderkohe qe Nibiru do te vinte drejt nesh sa do ne distance te larget, ato qe do ishin shume me prane nesh do ishin Kometat duke mos anashkaluar dhe spostimin e vete planeteve ne Sistemin tone Diellor. Pra efektet do kishin filluar 15/20 vjet me pare dhe jo (Hello erdha une). Nuk ka evidenca per egzistencen e Nibiru, te gjitha keto trillime behen nga njerez qe nuk e kane idene e Shkences dhe qe nuk kan asgje per te humbur.

  Ato qe e kane iden e fizikes dhe matematikes do e kuptojne shume mire se per cfare behet fjale me poshte (Nibiru).

  Le ti marim gjerat pak me kujdes dhe te shohim se cfar shpejtesie i duhet ketij kodosh objekti per te arritur afer tokes nese do ishte ne masen e Jupiterin apo me pak ose me shume.

  Se pari, edhe pse eshte thene se ky objekt eshte me i madh se Jupiteri, eshte akoma me bukur edhe nese them qe ky objekt eshte identike ne mase te Jupiterit-1,8986*10^27 kg.

  Se dyti, masa e diellit eshte 1,9891*10^30 kg.

  Tani, le te mendojme se cila do ishte fuqia ne mes te Diellit dhe Objektit ne perigee e orbites se objektit, i cili eshte rreth 1 AU (150.000.000 km) ne distance.

  Formula e perdorur nxjerr se sa fuqi aplikojne keto dy me njeri tjetrin nga graviteti. F = G ({m1*m2}/r^2), ku G eshte graviteti konstant (6,67*10^-11) m^3*^-1 kg*s^-2).

  Me poshte une do ta heq njesine per te qartesuar formulen. M^3 dhe km anullohen per te prodhuar kg/s me nje ndryshim per eksponentet e -3 (kjo ne rastin e me poshtem nese kerkoni tre shifrat e zhdukura).

  Athere le ti hedhim nje kendveshtrim:
  F = G ({m1m2}/r ^2)
  F = [6,67 *10^-11 * ({1,8986*10^27} * {1,9891*10^30 })]/( 150.000,
  000^2)
  F = (2,51896*10^45)/(2,25*10^16)
  F = 1,1952*10^44 N/s


  Rezultati eshte 119520000000000000000000000000000000000000000 Forca te Newtonit cdo sekonde mes Objektit dhe Diellin ne orbiten e saj.

  Por atehere ju mund te pyesni, kur objektet kalojne rreth diellit, ata levizin shume shpejt. Saktesisht e drejte. Pra, sa shpejte do ti duhej nje objekti me mase te jupiterit per ti shpetuar Diellit.

  Formula per shpejtesine e ikjes eshte Vsec = [2*G*M/r]^1/ 2, ose, rrenja katrore e [2*G*M/r] ku G eshte graviteti konstant, M eshte masa, dhe r eshte rrezja e diametrit ne distancen ne mes te objekteve.

  G is 6.67*10^-11.
  M eshte nxjerre nga N-M/kg nga formula e pare, 1.1952*10^44.
  r eshte 1/2AU, qe dmth afersisht 7.5*10^10 km
  .

  Vsec=[2(6.67*10^-11)*(1.1952*10^44)/(7.5*10^10)]^(1/2)
  Vsec=({1.5994*10^34}/{7.5*10^10})^(1/2)
  Vsec=(2.2126*10^23)^(1/2)
  Vsec=1.487*10^7 km/sek
  .

  Kjo do te thote se shpejtesia e Nibiru ne ikje duke i shpetuar Diellit duhet te jete 14.870.000 kilometra per sekonde. Pra kjo eshte nje absurditet total, dhe del qe eshte gati 7 here me e shpejt se sa shpejtesia e drites. Kjo eshte e pamundur. Nese Nibiru, do te udhetonte me kete shpejtesi, forcat e batices do ta shkaterronin totalisht.

  -Fizika- has updated her Facebook Status-
  (Te dashuruarit e Nibiru, thjeshte dhe sakte jeni shume idiote).  Galactic Alignment - Shtrirja Perfekte

  Galactic Alignment njihet si shtrirja perfekte. Kjo shtrirje vjen si pasoje e drejtimit te Diellit, Tokes, dhe Qendres se galaktikes tone ne nje vije te drejte. Duhet te keni parasysh qe: I vetmi objekt i cili ndikon fizikisht ne orbiten dhe strukturen e Tokes eshte Dielli. Per ato qe perdorin programe astronomie eshte shume e lehte per ta vezhguar kete fenomen. Me pak fjale Shtrirja perfekte ndodh ne disa aspekte te ndryshme, sic eshte shtrirja e planeteve pershembull gje qe ka ndodhur dhe do te ndodhi. Gjithsesi duhet te keni parasysh qe asnje force tjeter pervec asajt te Diellit nuk mund te ndikoje ne planetin tone.

  Nese do vazhdoja qe tiu flisja me shume rreth ketij fenomeni do genjeja sepse jane te pakta fjalet rreth ketij subjekti. (te pa vlere)  Solar Flare - Stuhia Diellore

  Athere duhet te jemi realist kur prekim nje ceshtje serioze sic eshte (Dielli). Stuhite Diellore jane teper te rrezikshme, dhe mund te shkaktojne deme kolosale ne jeten e perditshme te planetit tone. Stuhite Diellore ndahen ne kategori te ndryshme A. B. C. M. dhe e fundit dhe me e rrezikshmja X. Duhet te keni parasysh qe ne jemi goditur nga keto stuhi dhe vazhdojme te goditemi pothuajse perdit.

  Stuhite Diellore mund ta cojne njerzimin ne epoken e gurit nese do tu godisnim nga nje (Super Flare) pra nga nje super storm. Nese do u godisnim nga nje super storme, jeta ne planetin tone do te ndryshonte pothuajse totalisht. Pasoja e pare do ishte humbja e elektricitetit , dhe jo vetem ne nje vend/shtet por ne te gjithe Planetin. Pasi do te humbnim energjine, kjo e fundit do te na mungonte per nje kohe prej 5 deri ne 10 vjetesh, gje qe do na conte ne epoken e shpellave, ku nuk do te perdornim tv, lavatrice, celular, etj etj. (Kjo do ishte me te vertete nje katastrofe).

  Lind pytja nga dhe si e moren vesh te ashtuquarit (te mencurit e 2012), qe dielli do te cfrynte pikerisht ne daten 21/12/2102 ??. Duhet mos harruar qe drita mer vetem 8 min e 19 sekonda per te arritur nga dielli ne toke, keshtu qe nje superstorm do donte thjesht disa ore ose disa dite per te arritur ne toke (varet nga kategoria e stuhise).

  Eshte e vertete qe dielli cdo 11 vjet kalon ne ciklin e ndrimit te poleve, dhe ndrimi i rradhes eshte dikur nga mesi i 2012. Pse pikerisht do ndodhi stuhia massive tani ?? a e perjetuam ndrimin e poleve te diellit 11 vite me pare??? po 22 apo 33 apo 44 vite me pare??. (e kshu me rradhe)

  Duhet te keni parasysh qe stuhia mund te ndodhi ne cdo moment ne cdo date ne cdo kohe , dhe asnje nuk mund ta parashikoje ate gje. Koha me e afert per te mare vesh qe ne do goditemi nga nje stuhi e tille, mund te arrihet vetem neper mjet sateliteve te Nases ne hapesire: Dhe kjo kohe eshte vetem 30 min para se te goditemi nga kto rrezatime. (Idiotet qe thone se do te goditemi nga stuhi massive ne 21 dhjetor, ju sygjeroj te mos hani djathe e te pini redbull ne te njejten kohe, sepse eshte me te vertet nje mix endrrash te cuditshme ne gjume .


  Duhet te kuptoni gravitetin e situates. Ajo qe mua me te vertet me ben te friksohem disi eshte Ngrohja Globale, sepse po e shohim qe uraganet stuhit etj sa vijne e behen me te forte. Dhe duke llogjikuar situaten ajo qe me frikeso m,e teper eshte e ardhmja pas dy tre brezash (dhe jo e jetes tone momentalisht). Do jene ato qe do i heqin keto pasoja dhe mbase do keni veshtiresi per te mbajtur ritmin e jeteses ashtu sic e kemi ne momentalisht.

  Nje gje te keni te sigurte:

  Pytje: A do perplaset ndonje Komete ose Asteroid ne te ardhmen?
  Pergjigje: Ka ndodhur dhe do te ndodhi per nuk dihet kurre se kur mund te ndodhi nje fenomen i tille, dhe nese kjo gje do te ndodhi ne te ardhmen mbase do kemi teknologjine per ti shmangur perplasjet direkte.

  Pytje: A do te kete me permbytje katastrofa natyrale sic jane pare kohet e fundit?
  Pergjigje: Ka pasur dhe do te kete gjithmon. Kjo vjen per shkak te shume gjerave. 1 Ngrohja Globale. 2 Evolucioni dhe Natyra jane ato qe na komandojne dhe jo ne ato.

  Pytje: A kane date keto fenomene katastrofike??
  Pergjigje: Nuk kane date te caktuar dhe mund te ndodhin ne cdo moment, madje dhe tani qe po e shkruaj kete artikull.
  (Date kane por vetem per njerzit e deshtuar: per ato qe jeten e kane nje deshtim te plote dhe duan ti shohin te tjeret si vetja).

  Njerez te Nderuar rrini te qete sepse 21 dhjetori i 2012 ose me sakte 15 dite qe nga ky moment qe po shkruaj, do te jete nje dite teper normale. Do te jete nje dite si cdo 21 dhjetor tjeter. Ju lutem mos bini pre e artikujve qe lexoni neper internet duke ju referuar fundit te botes. Nese do vinte dicka e tille pasojat do ishin pare me kohe. Mos bini viktima te atyre qe tentojne te ju bejne lavazh truri duke iu fryre me informacione te kota dhe pa baza shkencore. Duhet te kuptoni qe te gjitha keto info qe vijne per fundit e botes nuk jane leshuar nga njerez te shkences, ose zyrtarisht nga Astrofizikanet apo Astronomet, por jane leshuar nga njerez qe nuk e kane idene e Fizikes dhe qe kane nje injorance te plote nga kjo fushe.


  Fliti te qete o shqipetaret e mi se 22 Dhjetori do te vije me i bukur se cka qene i 2011
  Me rrespekt Stafi Universalb
  Elton Balla
  Oxford Angli 2012
  Last edited by Aurora Sollaku; 12-27-2012 at 09:11 PM. Arsye: redaktuar
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  May 2012
  Vendodhja
  ATHINE
  Postime
  12

  Default

  Bravo! Shume e pelqyer dhe kopetente! Fr. nga Kucova.

 3. #3
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Vendodhja
  KORCE
  Postime
  1

  Default

  Mese te verteta te gjitha keto qe shkruan !

 4. #4
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  1

  Smile bravo

  mua me duket veret ashtu si thua ti elton balla e kam kuptuar vet vetiu qe nje gje e till qe do ndodhi ne 21 dhjetor me duket si e pabesushme se me perpara duhej te ket ndonje shkaterrim duhej te kishte ndodhur dicka e vogel si paralajmerim .... urime per studimnet qe ke bere dhe faleminderit per lajmin qe u dhe shqipetareve per ti qetesuar se disa i ka zene vertet frika nga ky lajm fundi i botes
  ....

 5. #5
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Flm te gjitheve
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 6. #6
  Junior Member genc's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2012
  Postime
  26

  Default

  faleminderit per shpjegimin e dhene

 7. #7
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2012
  Vendodhja
  Vushtrri
  Postime
  1

  Default

  hallall per ket postim Elton flm shum , se u mbush bota trillime (po un qysh moti se kam besu as qe e kam vra menjen per ket pun)

  p[o deshta me tpyt edhe diqka

  ky artikull osht trillim apo e vertet.

  NASA per 21 Dhejtorin :

  Me 21 dhjetor 2012 toka do te futet ne nje unaze te palevizshme satelirote te quajtur rripi fotonik ne 1pasmesnates me oren Kolombiane . Dhe do te kete teresisht erresire totale e cila do te zgjase 3dite . NASA e kofirmoj kete me 5 dhejtor 2012 . Errsira do te buloj palnetin dhe do te jete me ftohte edhe pse mun te ndricoje ndonje rreze drite gjate kesaj kohe ! Asgje s'do te ndodhe eshte vetem nje fenomen jashtzakonisht i rralle qe ndodh cdo 11 milion vjet . Rekomandohet te qendrohet ne shtepi pasi mund te ket shkeputje te elektricitetit . Kjo eshte ajo ngjarje te ciles kalendari Maja i referohej , Nje rreshtim i pazakonshem planetesh dhe jo fundit te botes

 8. #8
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Trillim = Genjeshter Shpifje

  Ajo qe ka nxjerr nasa eshte dicka normale por pa pasoja dhe ska lidhje fare.
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 9. #9
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  Pershendetje
  E lexova me kujdes shkrimin tend dhe te pergezoj per formulat e veshtira per te llogaritur fundin e botes. Por vura re se nuk ke informacionin e duhur.
  Lidhur me profecine Maja duhet te te them ne rradhe te pare qe fiset Maja kane shkruar ate qe ju eshte thene. Dhe jo ate qe ato mendojne.
  Ajo qe ju eshte thene vjen nga nje qenie inteligjente qe e njihte mire sistemin tone diellor. Ajo dinte edhe per rrotullimin e sistemit diellor rreth qendres se galaktikes, dhe e ndau ate ne 5 cikle me nga 5125 vjet secili. Mos kujton ti se e zbuluan Majat kete rrotullim duke u ulur ne lendine dhe duke pare qiellin? Rri ti gjithe jeten po deshe dhe jam shume i sigurt qe as rrotullimin e nje planeti nuk do ta kuptosh dhe jo me rrotullimin e sistemit diellor rreth kesaj qendre. Por profecia Maja ne fakt muk ka lidhje me fundin e botes. Ketu hyjne ne pune spekullatoret te cilet per perfitime ose per menyren e tyre te besimit kane ndryshuar ate qe Majat kane shkruar. Ate dite perfundon cikli prej 5125 vjet dhe toka hyn ne nje cikel te ri. Ate dite do te kete nje ngjarje kozmike. Se si kalohet ne kete cikel nuk ka informacion, por po degjojme nga NASA per nje blackout total eshte ndoshta kjo ngjarja kozmike per te cilen kane shkruar Majat. Ndersa per "fiset" Anunaki do te te thoja se jane ato qeniet inteligjente qe duhet ta kene thene profecine. Planeti Nibiru eshte pranuar nga NASA disa vjet me pare, ndersa tani mohoet. Planeti ne fjale nuk eshte me madhesine e llogaritur nga ti por eshte rreth 2 here me i madh se toka dhe e ka trajektoren e vet si cdo planet tjeter.keshtu qe duhet ti besh edhe njehere llogarite. Do te doja qe te kishe nje informacion me te madh lidhur me kete planet por e shikoj qe te mungon dhe per kete do te te rekomandoja te lexoje perkthimet e profesorit te njohur Zekaria Stitkin te 22000 pllakave sumere qe u botuan ne vitin 1976 me titullin "Kronikat e Tokes". Atje do te gjesh nje informacion te detajuar per "fiset"Anunaki dhe mbas leximit do te doja te diskutonim per keto "fise". Doja te shkruaja me shume por po e le me kaq sepse nuk do te me dilnin shume faqe . Nese deshiron mund te dergoj nje permbledhje te "Kronikat e Tokes".

 10. #10
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Me vjen keq qe Jeton me fantazite e mistereve . E dyta cfare di ti per anunaki qe thjesht I shkruan nje liber perrallash. E treta Un edi se cfare flas se me kete gje merem perdit, por ajo qe me vjen keq eshte se paska dhe me shqiperi njerez qe iu kane bere lavazh truri nga Keto gjera e Aq me teper duke pare e besuar Cdo video ne YouTube.
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 11. #11
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  Atehere profesor mund te me thuash ku e mesuan Majat 5000 vjet me pare rrotullimin e sistemit diellor rreth qendres se galaktikes, dhe ndarjen e saj ne 5 cikle?
  dhe e dyta ku e dinin Sumeret 6000 vjet me pare pjesen e demtuar te tokes qe mbulohet nga oqeani paqesor, rotullimin e mbrapshte te Uranit dhe fytyren ne Mars?
  Si e njihnin Sumeret ADN dhe kromozonet 6000 vjet me pare
  Mi shpjego te lutem mua trushpelarit qe te behem edhe une i zgjuar sa ty. Meqenese me keto gjera meresh perdite.
  Dhe me teper une nuk te fola per yotube.
  Last edited by Elektronika; 12-11-2012 at 01:32 PM.

 12. #12
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Nga nje ane me vjen mire qe je I apasionuar nga historia. Un nuk hodha poshte qe dikur qeniet jashtokesore kane qene vizitor ose Edhe fillimtar te jetes biologjike pra te kemi prejardhjen prej tyre. Ajo qe Un hedh posht Jane gjerat extreme si anunaki nibiru etj sepse Jane mite pa pik baze kupton ? . As qe e vej dyshim eksistencen e alieneve se heret a vone do behet publike. Dhe duket absurde te mendosh qe duhet te presesh nje planet per te pasur kontakt me jashtokesoret nderkohe qe ne kemi frik te cojme anije e satelite ne krahun e erret te henes. Te tjerat I kupton vet
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 13. #13
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  Planetin Nibiru dhe banoret e tij Anunaki nuk i shpika une apo faqe te "youtube" por nje profesor i nderuar qe i kushtoi jeten perkthimit te atyre 22000 pllakave Sumere
  te shkruara ne gjuhen me te vjeter kueinform. Ti beson tek alienet po Anunaki nuk jane aliene?
  Te thashe ne fund te shkrimit tim se nuk dua te zgjatem me shkrime sepse nuk do te me dilnin shume faqe. Jam edhe ne dijeni per anen e erret te henes, etj.

 14. #14
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Normalisht qe Anunakit nese do egzistonin do ishin jashtokesore, por Anunakit dhe Nibiru jane mit dhe asgje me shume
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 15. #15
  Psychologists erdi's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Vendodhja
  Prishtine
  Postime
  46

  Default

  Elton, te lumt per ket spjegim, me pelqeu

 16. #16
  Junior Member daniel@'s Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2011
  Postime
  7

  Default

  si ka mundesi qe nuk jetojme dot pa strese ne,,, bobooo un se kuptoj keta qe insistojne ne kto terrore psikologjike te tilla cfare pretendojne? te marin ndonje dekorate pasi te ndodhe dicka,,meqe e gjeten te paret? apo kane deshire te terrorizojne njerezit,,, mir kane thene dikur,,ishim me mire kur ishim me keq,,infot e teperta ne mendje te pa kontrolluara jane te demshme !!! pa merak se ju qe mezi prisni te permbyset..do ket mbet ndonje zog per tju var dekoraten.

 17. #17
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  epo keto njerez skan pune tjeter kshu qe do meren me dicka
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 18. #18
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default

  "Profesor" me duket se te duket vetja shume i zgjuar. Po jep mendime poshte e lart per te gjithe. Ku e di ti se cfare pune bej une. Nuk po ngjall teror psikologjik nuk thashe qe eshte fundi i botes por po them nje te vertete. Eshte nje profeci e lene nga dikush qe ka qene me i zgjuar se ne 5000 vjet me pare. E degjove deklaraten e nje zyrtari te NASA-s per masat qe duhet te marin njerezit ne Amerike dhe ne mbare boten per ate date? Ndersa sa per Danielen, nuk po kerkon njeri dekorata sa per zogun le ta mbaje per vete.
  Last edited by Elektronika; 12-12-2012 at 08:51 PM.

 19. #19
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektronika Shiko Postimin
  "Profesor" me duket se te duket vetja shume i zgjuar. Po jep mendime poshte e lart per te gjithe. Ku e di ti se cfare pune bej une. Nuk po ngjall teror psikologjik nuk thashe qe eshte fundi i botes por po them nje te vertete. Eshte nje profeci e lene nga dikush qe ka qene me i zgjuar se ne 5000 vjet me pare. E degjove deklaraten e nje zyrtari te NASA-s per masat qe duhet te marin njerezit ne Amerike dhe ne mbare boten per ate date? Ndersa sa per Danielen, nuk po kerkon njeri dekorata sa per zogun le ta mbaje per vete.

  E para: Mos me thirr profesor se sjam akoma i tille dua kohe akoma nese do behem.
  E Dyta: replika qe bera per Daniela nuk kishte lidhje me ty por ato qe hapin panik per Fundin e botes. (Nese je dhe ti nje i tille, mos u merzit se edhe pak dit na ndajne nga fundit botes si pas jush).
  E treta: Good luck me profetsite tuaja

  Dhe sa per Nasen deklarata ka qene ne rast katastrofash si tip tsunami uragane etj. Dhe video ka gati nje vite qe eshte postuar dhe ska pasur lidhje fare me 21 dhjetorin por me pregatitjet e njerzve ne rast katatrofash te tilla.

  Flasim pas 9 Ditesh
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 20. #20
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2010
  Vendodhja
  tirana
  Postime
  11

  Default Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  E shpjeguar me se miri. Te pergezoj Tono dhe pune te mbare

 21. #21
  Junior Member flori's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2011
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  29

  Default

  Elton te pergezoj per kete shkrim qe keni publikuar disa persona i perdorin keto lloj "shenjash" per perfitime persona duke ditur nje fjale e dhene nga ne person i papergjegjshem perhapet me shpejtesine e drites (interneti dhe media vizive dhe e shkruar ) sa ne fund edhe autori i publikiimit te atij shkrimi habitet kur e lexon apo degjon ate qe ai ka thene ( te njejtin koment kam bere edhe per shenjat e horoskopit ) shkrimi qe ka publikuar Elton Balla kete e kam per Elektroniken nuk ka bere per qellime ofendimi profetesite maja per mendimin tim joprofesionist dhe si nje lexues pra ky eshte nje shkrim shpjegues sesi mund ti vije fundi TOKES apo edhe sistemit tone diellor ata (Majat) kane parashikuar shume gjera dhe llogaritur shume gjera qe ne ditet e sotme eshte e veshtire ta dish sesi e kane arritur kete gje dhe per ti dhene zgjidhje ketyre pikepyetjeve na dalin ne skene disa gjoja shkencetare qe thone do permbyest bota etj etj sepse edhe ne vitin 2000 u tha se do perbyset bota dhe nuk ndodhi kush e mori fajin persiper ????? Asnje por filluan te ndryshonin datat si letrat e pokerit atehre kesaj pyejte mendoj se duhet ti jepet pergjigje Elektornika jo shpjegimeve te mesiperme
  Faleminderit
  "Personality can open doors, but
  only character can keep them
  open.".

 22. #22
  UniverseScience Lejdi Prifti's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2012
  Vendodhja
  A, A
  Postime
  73

  Default

  Elton ,pergezime per kete shkrim ! I ke lehtesuar shume ata qe besonin te Fundi i Botes.

 23. #23
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Flm Lejdi. Me vjen keq per ato qe besonin ne perralla mayat nibiru anunaki etj me dhimbsen :P
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 24. #24
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default Trillimet e 21-12-2012 ose sic njihet ndryshe si Fundi i Botes

  Pershndetje Profesor Eltoni:
  Falemnderit pe *dhimbsurine* tende por nuk kam nevoje. Une e kam zgjedhur rrugen dhe menyren time te mendimit, dhe per te jam i bindur
  Nderkohe qe dua te te them qe ai per te cilin duhet te ndjejme dhimbsuri je ti. Ke vendosur tek profili yt qe je *Astrofizikant ne Oksford* goxha emer i madh.
  Pashe disa nga postimet tende (jo te gjitha) kishe shume.Por vura re se (ato qe pashe) sishin gje tjeter por vecse *copy paste* e librit tend te astronomise.
  Ne theniet e tua ve re se nuk i permbahesh aspak teorise e cila thote qe *Cdo gje eshte relative, vetem nje gje eshte absolute, ajo qe cdo gje eshte relative*.
  Pra varet nga kendveshtrimi, dhe ti duhet ta analizosh problemin nga disa kendveshtrime ose alternativa dhe jo ti hedhesh poshte ato ne menyre absolute.
  Po e marr me rradhe *dhimbsurine* tende.
  Profetsia Maja:
  Ne asnje rrjesht te shkrimit tim nuk kam shkruar per besimin ne fundin e botes sipas kesaj profetsie por kam thene qe ajo eshte manipuluar. Por njekohesisht nuk kam thene as se cfare thote ajo.
  Profetsine Maja qe perfundonte me perplasje mes dy planetesh sinqerisht per here te pare e degjova nga ti. Nga formulat e tua qe e llogarisnin ate dhe nga kjo kuptoj se je ti ai qe e ke vizituar si shume *youtub*-in.
  Asnje mendim i imi nuk ka qene i influencuar nga *youtube* por nga leximi i librave.
  Profetsia Maja tekstualisht thoshte:*4 ahau 3 kankin (qe studiuesit e konvertojne me 21. 12. 2012) mbaron njeri nga ciklet 5125 vjecare dhe ne kete date perendia Kukulkan kthehet ne toke* kjo ishte profetsia. Dhe per mua, qe jam nje mbeshtetes i teorise se alieneve te lashtesise, kjo perkthehet shume thjesht, ate dite alienet do te vinin ne toke. Erdhen apo jo, eshte kjo data apo jo kete nuk e di. Bazuar ne teorite e konspiracionit qe thone se amerikanet kane kontakte me alienet mund te kete pasur (ndoshta gjithmone) bisedime paraprake.
  Anunakit:
  Ne debatet e mesiperme ti e pranon egzistencen e alieneve por ne menyre kategorike nuk pranon ate te Anunakeve. Le ta analizojme. *Alien* eshte nje emer qe perfaqeson te gjitha racat aliene (humanoide jashtetokesore) qe egzistojne dhe qe kane vizituar Token. Por une e kam fjalen per nje specie te vetme. Specie e cila eshte quajtur nga Sumeret, Anunaki. Dhe ja ku na vjen ne ndihme perkthimi i profesorit Zekaria Stitkin, i cili thote qe anunaki do te thote *ata qe erdhen nga qielli*. Pra kemi te drejte ti percaktojme se nga vinin. Por edhe po te mos perkthehej ai fjale, kjo specie qe ka vizituar token, ka te drejten e saj legjitime universale qe te kete nje emer. Emer ky qe ata mund dhe kane te drejte ta vendosin *Anunaki*. Ne te dyja versionet, qofte percaktues nga kane ardhur, qofte emer, ky emer mund te egzistoje dhe te percaktoje kete race aliene.
  Nibiru:
  Tani, kjo specie qe ka te drejte te kete nje emer, ka te drejte te kete nje shtepi te veten, dhe asaj shtepie ti vendose nje emer. Na pelqen ose jo, e pranojme ose jo ata kane te drejte ta vendosin emrin e shtepise se tyre dhe kane te drejte ta quajne edhe *Nibiru*. Por prseri na vjen ne ndihme profesori Zekaria Stitkin i cili thote qe nibiru do te thote * ai qe kalon* pra planeti qe kalon.
  Une sinqerisht ta rekomandova te lexoje kete liber per te zgjeruar njohurite e tua, por ti e quajte ate nje peralle. E quan perralle se nuk e pranon apo se keshtu te kane thene.
  Une per veten time ne kete liber gjeta pothuaj te gjitha pergjigjet pyetjeve qe me mungonin. nMe kryesorja hallka qe mungon ne evolucionin e njeriut. Kalimi nga *Homos erektus* ne *Homos sapiens*. Dhe ky perkthim e tregon me argumenta shkencore kete kalim.
  Por ti ke nje te drejte qe e quan ate perralle sepse libri ne fjale shkaktoi nje tronditje dhe u la ne harrese per ti mos dhene me shume vlera. Ne qofte se libri do te pranohej zyrtarisht ai do te shkaktonte nje termet mbare boteror duke tundur nga themelet besimin fetar ne te gjithe globin. Dhe te mos harrojme qe feja eshte pushtet. Do te kerkonte qe te rishikonim nga fillimi te gjithe historine njerezore. Mere me mend cfare kaosi do te krijohej kur te pranohej se ajo ose ato qe ne quajme perendi nuk jane gje tjeter vecse nje shkencetare gjenetiste dhe ne nje race hibride e krijuar ne laborator.
  Ndonje here e verteta eshte e hidhur. Dhe ne mundohemi ta fshehim ate duke krijuar genjeshtra te vogla te cilat per tu mbuluar kerkojne te tjera me te medha, duke kaluar ne mashtrim. Per mua ne kemi mashtruar veten............... vijon

 25. #25
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elektronika Shiko Postimin
  Pershndetje Profesor Eltoni:
  Falemnderit pe *dhimbsurine* tende por nuk kam nevoje. Une e kam zgjedhur rrugen dhe menyren time te mendimit, dhe per te jam i bindur
  Nderkohe qe dua te te them qe ai per te cilin duhet te ndjejme dhimbsuri je ti. Ke vendosur tek profili yt qe je *Astrofizikant ne Oksford* goxha emer i madh.
  Pashe disa nga postimet tende (jo te gjitha) kishe shume.Por vura re se (ato qe pashe) sishin gje tjeter por vecse *copy paste* e librit tend te astronomise.
  Ne theniet e tua ve re se nuk i permbahesh aspak teorise e cila thote qe *Cdo gje eshte relative, vetem nje gje eshte absolute, ajo qe cdo gje eshte relative*.
  Pra varet nga kendveshtrimi, dhe ti duhet ta analizosh problemin nga disa kendveshtrime ose alternativa dhe jo ti hedhesh poshte ato ne menyre absolute.
  Po e marr me rradhe *dhimbsurine* tende.
  Profetsia Maja:
  Ne asnje rrjesht te shkrimit tim nuk kam shkruar per besimin ne fundin e botes sipas kesaj profetsie por kam thene qe ajo eshte manipuluar. Por njekohesisht nuk kam thene as se cfare thote ajo.
  Profetsine Maja qe perfundonte me perplasje mes dy planetesh sinqerisht per here te pare e degjova nga ti. Nga formulat e tua qe e llogarisnin ate dhe nga kjo kuptoj se je ti ai qe e ke vizituar si shume *youtub*-in.
  Asnje mendim i imi nuk ka qene i influencuar nga *youtube* por nga leximi i librave.
  Profetsia Maja tekstualisht thoshte:*4 ahau 3 kankin (qe studiuesit e konvertojne me 21. 12. 2012) mbaron njeri nga ciklet 5125 vjecare dhe ne kete date perendia Kukulkan kthehet ne toke* kjo ishte profetsia. Dhe per mua, qe jam nje mbeshtetes i teorise se alieneve te lashtesise, kjo perkthehet shume thjesht, ate dite alienet do te vinin ne toke. Erdhen apo jo, eshte kjo data apo jo kete nuk e di. Bazuar ne teorite e konspiracionit qe thone se amerikanet kane kontakte me alienet mund te kete pasur (ndoshta gjithmone) bisedime paraprake.
  Anunakit:
  Ne debatet e mesiperme ti e pranon egzistencen e alieneve por ne menyre kategorike nuk pranon ate te Anunakeve. Le ta analizojme. *Alien* eshte nje emer qe perfaqeson te gjitha racat aliene (humanoide jashtetokesore) qe egzistojne dhe qe kane vizituar Token. Por une e kam fjalen per nje specie te vetme. Specie e cila eshte quajtur nga Sumeret, Anunaki. Dhe ja ku na vjen ne ndihme perkthimi i profesorit Zekaria Stitkin, i cili thote qe anunaki do te thote *ata qe erdhen nga qielli*. Pra kemi te drejte ti percaktojme se nga vinin. Por edhe po te mos perkthehej ai fjale, kjo specie qe ka vizituar token, ka te drejten e saj legjitime universale qe te kete nje emer. Emer ky qe ata mund dhe kane te drejte ta vendosin *Anunaki*. Ne te dyja versionet, qofte percaktues nga kane ardhur, qofte emer, ky emer mund te egzistoje dhe te percaktoje kete race aliene.
  Nibiru:
  Tani, kjo specie qe ka te drejte te kete nje emer, ka te drejte te kete nje shtepi te veten, dhe asaj shtepie ti vendose nje emer. Na pelqen ose jo, e pranojme ose jo ata kane te drejte ta vendosin emrin e shtepise se tyre dhe kane te drejte ta quajne edhe *Nibiru*. Por prseri na vjen ne ndihme profesori Zekaria Stitkin i cili thote qe nibiru do te thote * ai qe kalon* pra planeti qe kalon.
  Une sinqerisht ta rekomandova te lexoje kete liber per te zgjeruar njohurite e tua, por ti e quajte ate nje peralle. E quan perralle se nuk e pranon apo se keshtu te kane thene.
  Une per veten time ne kete liber gjeta pothuaj te gjitha pergjigjet pyetjeve qe me mungonin. nMe kryesorja hallka qe mungon ne evolucionin e njeriut. Kalimi nga *Homos erektus* ne *Homos sapiens*. Dhe ky perkthim e tregon me argumenta shkencore kete kalim.
  Por ti ke nje te drejte qe e quan ate perralle sepse libri ne fjale shkaktoi nje tronditje dhe u la ne harrese per ti mos dhene me shume vlera. Ne qofte se libri do te pranohej zyrtarisht ai do te shkaktonte nje termet mbare boteror duke tundur nga themelet besimin fetar ne te gjithe globin. Dhe te mos harrojme qe feja eshte pushtet. Do te kerkonte qe te rishikonim nga fillimi te gjithe historine njerezore. Mere me mend cfare kaosi do te krijohej kur te pranohej se ajo ose ato qe ne quajme perendi nuk jane gje tjeter vecse nje shkencetare gjenetiste dhe ne nje race hibride e krijuar ne laborator.
  Ndonje here e verteta eshte e hidhur. Dhe ne mundohemi ta fshehim ate duke krijuar genjeshtra te vogla te cilat per tu mbuluar kerkojne te tjera me te medha, duke kaluar ne mashtrim. Per mua ne kemi mashtruar veten............... vijon

  Ato qe jane te shkruara ketu jane baza e astrofizikes dhe astronomise , un nuk mund te shkruaj ketu 200 libra se skam kohe aq shume.
  Sa per emrin tim Oxford te qytetit nuk eshte nevoja te me besosh ti se ka tjere qe me njofin ne real . Tani dicka skuptoj nga ty te doli bllof 2012 dhe erdhe me frymzim te ri apo si ?
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •