Faqja 1 nga 2 12 FunditFundit
Faqja 1 deri nė 25 nga 27

Tema: 7 arsye per te fshehur egzistencen e UFO-ve

 1. #1
  Univers-AL
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2013
  Vendodhja
  New York
  Postime
  27

  Default 7 arsye per te fshehur egzistencen e UFO-ve

  Shtatė arsye pėr tė fshehur ekzistencėn e UFO-ve

  I. UFO-t kanė fluturuar paturpėsisht nė hapėsirėn tonė ajrore dhe gjithashtu kanė vėnė nė dyshim efikasitetin e sistemit tonė mbrojtės. Qytetarėt nuk duhet ta dinė ēfarė ka ndodhur para se tė gjendet njė manovrim. Pėrveē kėsaj, pas eksperimentimit tė bombave tė para atomike (amerikane 16/07/45, sovietike 29/08/49 dhe tė Britanisė sė Madhe 03/10/52), prestigji i vendit rrezikon tė vihet nė dyshim, sė paku nė fushėn teknike dhe shkencore. Nėse zbulojmė se kėto shtete janė tė paafta tė mbrojnė hapėsirėn e tyre ajrore kundėr dyndjeve (sulmeve) nga njė fuqi e panjohur superiore, shumė qytetarė do tė kishin kėrkuar braktisjen e shpenzimeve ushtarake kolosale pėr njė qėllim tė pėrbashkėt nė Kombet e Bashkuara, si pėr shembull, burimet industriale dhe shkencore.

  II. UFO-t kanė njė pėrparim teknologjik shumė superior nė krahasim me tonin dhe nėse arrijmė tė pėrcaktojmė funksionimin e tyre kjo do t'i lejonte shtetit qė ka mbledhur mbeturina nga UFO-t tė bėjė njė kėrcim tė konsiderueshėm nė njohjen e gjithėsisė dhe do t'i sillte sidomos fuqi kėtij shteti nė njė nivel tė paimagjinuar nė raport me kombet e tokės. Ēėshtja e UFO-ve pra, ėshtė njė temė e klasifikuar nė njė nivel shumė lart nga Shėrbimet Sekrete nė pėrgjithėsi.

  III. Nėse zbulohet nė publik tė gjerė ekzistenca e qenieve tė tjera tė ardhura nga botė jashtėtokėsore, kjo do tė krijonte njė panik tė pėrgjithshėm me pasoja tė njė histerie kolektive, sepse shumė veta do tė mendojnė qė kėto qenie kanė ardhur pėr tė na pushtuar dhe ne e dimė ēfarė ka ndodhur mė 30 tetor 1938 kur Orson Wells lanēoi nė valėt e kanalit CBS, tė famshmen pėrshtatje pėr radio dhe shumė realiste nga romani i H.G. Wells "Lufta mes Botėve". Me mijėra qytetarė tė rrėmbyer nga paniku besonin se po dėgjonin njė reportazh mbi arritjen e marsianėve. Dolėn nė rrugė dhe iu kundėrvunė policisė, tė nxituar me maska gazi dhe tė hutuar nė mes tė natės, u drejtuan tė gjithė pėr nė kishė pėr tė bėrė lutje, duke menduar se kishte ardhur ora e tyre e fundit. Njė panik i tillė ėshtė pėrsėritur mė 29 dhjetor 1985 nė Finlandė, kur radio jepte njė pjesė tė trilluar mbi luftėn nukleare mes superfuqive.

  IV. Pasojat ekonomike nga zbulimi i ekzistencės efektive tė jashtėtokėsorėve do tė ishin pothuajse shkatėrrimtare. Monedha do tė binte brutalisht dhe ekuilibri i bursės tashmė i parakohshėm nuk do tė vonohej qė tė transformohej nė njė thyerje gjiganteske, qė do ta prekte plotėsisht planetin tonė.

  V. Autoritetet mund tė mendojnė qė banorėt e tjerė tė planeteve mbajnė me vete bashkė me aparatet e tyre viruse tė panjohur nė Tokė, qė mund tė vrasin gjithė njerėzimin nėse kėto viruse arrijnė tė ikin nga arkat e ftohta ku janė tė konservuara trupat e gjetura nga jashtėtokėsorėt, nėse me tė vėrtetė janė gjetur tė tilla. Kėta trupa dhe anijet e tyre duhet tė rrijnė tė fshehta nė vende tė sterilizuara dhe njė neutralitet biologjik absolut.

  VI. Banorėt e planeteve tė tjera mund tė konsiderohen si Zota dhe gjithė bota do tė donte t'i shihte dhe t'i admironte. Rreth vendit ku do tė ekspozoheshin do tė kishte peligrinazhe gjiganteske. Autoritetet nuk janė tė gatshme tė organizojnė tubime tė tilla tė popullatės nė terrenet e bazave ushtarake ultra-sekrete ku aktualisht mund tė jenė tė konservuar mbetjet e kėtyre jashtėtokėsorėve.

  VII. Zbulimi i ekzistencės sė qenieve tė ardhura nga hapėsira do tė trondiste idetė tona dhe themelet e njohurive tona. E gjithė historia e kaluar do tė ishte rishikuar nėse kėto qenie kanė ndikuar me shekuj nė zhvillimin e civilizimit tonė (enigmat Elohim, Dogon, Ummit) dhe shumica qė mbajnė ēelėsin e dijes nuk janė mjaft tė pėrgatitur pėr tė bėrė kėtė rishikim sfilitės. Autoritetet pėrkatėse e vonojnė kėtė ēast dramatik me njė pajtim tė pėrsosur me ushtarakėt sa mė shumė kohė qė tė mundin, duke bllokuar tė gjitha qarkullimet e pėrhapjes sė kėtij informacioni dhe nuk mund tė thuhet se gabojnė nė zgjedhjen e tyre

 2. #2

  Default

  Pershendetje !

  UFO-t nuk egzistojne, eshte thjesht mashtrimi 50 vjecar i CIA-s dhe KGB. Sinqerisht ky ka qene nje nder mashtrimet me spektakolare. Disqet e pare fluturues jane projektuar fillimisht nga shkenctari gjerman ( nazist ) EP-i dhe qe me pas bashkpunoi me Sovjetiket dhe me pas me Amerikanet. Gjithe kete mashtrim gjigand e perpiloi me kujdes nje shkrimtar amerikan dhe njerezit dhe sidomos Amerikanet qe jane te predispozuar ti besojne keto gjera, i besuan. Nqs te duhen me shume info, me shkruaj.

  Kalo mire !

 3. #3
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Lightbulb

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trust2creator Shiko Postimin
  Pershendetje !

  UFO-t nuk egzistojne, eshte thjesht mashtrimi 50 vjecar i CIA-s dhe KGB. Sinqerisht ky ka qene nje nder mashtrimet me spektakolare. Disqet e pare fluturues jane projektuar fillimisht nga shkenctari gjerman ( nazist ) EP-i dhe qe me pas bashkpunoi me Sovjetiket dhe me pas me Amerikanet. Gjithe kete mashtrim gjigand e perpiloi me kujdes nje shkrimtar amerikan dhe njerezit dhe sidomos Amerikanet qe jane te predispozuar ti besojne keto gjera, i besuan. Nqs te duhen me shume info, me shkruaj.

  Kalo mire !

  te thuash nuk egzistojne eshte egzagjeruese , un si astrofizikan mjafto kimia per ta vertetuar nje gje te tille
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 4. #4

  Default

  Elton,

  Varet se per cfare UFO-sh flet ti dhe varet se per ca UFO-sh flet personi qe ka shkruar materialin. Persa i perket UFO-ve ( Disqeve fluturues ), tashme kjo eshte e vertetuar qe ka qene mashtrimi spektakolar i CIA dhe KGB per te fshehur projektet ushtarake. Gjithashtu persa i perket UFO-ve qe e kane koken si poc dhe syte si veze, eshte thjeshte imagjinata e njerezve te molepsur, pra ska asgje reale ne te. Nqs ti e ke fjalen per ndonje faktor tjeter jashte ketyre kontureve qe sapo permenda, edhe mund te egzistojne por megjithate mbeten per tu verifikuar. Megjithate une nuk kam njohuri per vertetimin e UFO-ve me ane te kimise dhe si rezultat nuk jap dot mendime ne gjera qe jam i paditur. Nqs je i mundur te lutem na i trego kete lloj informacioni.

  Faleminderit !

 5. #5
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default 7 arsye per te fshehur egzistencen e UFO-ve

  Pershendetje "trust2creator"
  Te thuash ne menyre absolute "UFO-t nuk egzistojne" ben nje gabim te madh. Ajo qe mund te thuash ti eshte qe nuk beson ti vete personalisht, por jo per te tjeret.
  Solle si shembull projektet gjermane per ndertimin e tyre gjate luftes se dyte boterore, plotesisht e sakte. Por cfare do te thuash per Kolombin qe pati kontakt me UFO-t gjate rruges per te zbuluar Ameriken. Deshmia e tij eshte e regjistruar ne librin e anijes. Dhe kjo ka ndodhur 400 - 500 vjet me pare. Po ne vizatimet e lashta ne tempujt fetare qe tregohen UFO ne qiell???
  Po beteja e vizatuar nga nje zdrukthetar ne gjermani rreth vitit 1450 per nje beteje ajrore midis UFO-ve??? Mund te te sjell fakte pa fund per kontakte te njerezve me OBJEKTE FLUTURUESE TE PA IDENTIFIKUARA qe ne lashtesi. Ajo qe quan ti mashtrim vlen vetem per 60 -70 vitet e fundit por jo me teper. Mjafton te kerkosh dhe do te gjesh fakte pa fund te pranise se UFO-ve ne Toke qe prej mijera vitesh. Nuk do te gjesh fakte ose nuk do te besosh eshte tjeter gje, por mos thuaj qe nuk egzistojne. Ata kane qene, jane dhe do te jene gjithnje te pranishem ne Toke deri diten qe do te vendosin te kontaktojne me ne masivisht. Ajo qe mundohen te bejne qeverite e vendeve te ndryshme eshte mohimi i tyre, kjo per shkak te problemeve te medha psiqike, historike, besimi etj qe do te perfshijne gjithe popullsine e planetit Toke....

  Varet se per cfare UFO-sh flet ti dhe varet se per ca UFO-sh flet personi qe ka shkruar materialin. Persa i perket UFO-ve ( Disqeve fluturues ), tashme kjo eshte e vertetuar qe ka qene mashtrimi spektakolar i CIA dhe KGB per te fshehur projektet ushtarake. Gjithashtu persa i perket UFO-ve qe e kane koken si poc dhe syte si veze, eshte thjeshte imagjinata e njerezve te molepsur, pra ska asgje reale ne te.

  UFO-t "i nderuar" jane anijet fluturuese dhe anijet nuk kane koke si poc ose sy si veze. Ata qe i kane keto karakteristika quhen ALIENE dhe jane drejtuesit e UFO-ve (shoferet).
  Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte misteri i jetes

 6. #6

  Default

  Pershendetje " Elektronika " !

  Une si individ kam nje parim qe fantashkencen nuk e interpretoj si shkence. Shumica e gjerave qe jane pikturuar jane pjelle e fantazise njerezore. Rreth viteve 1970 ruset bene edhe nje video sikur kishin kapur nje alien dhe po i benin autopsine dhe nga viti 2005 kjo rezultoi video e rrejshme. Persa i perket librit te Kolombit, ai kush e di se sa here mund te jete perpunuar nga qarqet konspirative te cilat mund te kene hequr dhe shtuar shume gjera te sajuara nga truri i vete. Fakti tjeter i sajeses se madhe me emrin Alien eshte se ata kane pothuajse te njejten struktur trupore me ne ( koka, syte,trupi, duart kembet etj), pse duhet te kene kete lloj ngjashmerie kaq te madhe mund te me thuash ?????????????????? Ata jane rritur ne nje mjedis tjeter ( Galaktik , planet ) cfaredo qofte dhe normalisht duhet te kene kod genetik te ndryshem nga ne dhe si rrjedhim struktura e trupit te tyre duhet te jete e ndryshme nga ajo e jona. Gjuha me vjeter e botes eshte aramaishtja, ka ndonje shkrim qe shkruan per kete lloj fenomeni ??? Plus kjo teoria e luftes 1450 , eshte "big fail" sepse ne ate kohe ka egzistuar shkrimi dhe dokumentimi masivisht dhe une nuk di te kete dokumentim per kete sepse luftrat gjithmone jane shoqeruar me historian qe normalisht do kishin shkruar per kete lloj lufte. Se paku do egzistonte ne arshiven e Stambollit ose Egjiptit. Plus qe ne udhetimin e fundit (udhetimin e katert ) Kolombit i eshte mbytur anija e tij totalisht dhe ai vete eshte shpetuar ne kufijte e mbijeteses, si ka rezistuar libri ??????????

  pls nqs ka fakte shkencore, une i mirepres sepse jam fondamentalist i ketij drejtimi, por argumentet mbeshtetur mbi leteri dhe piktura mua me cojne ne oponence te plote me cilindo.

  Faleminderit !

 7. #7
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2013
  Vendodhja
  U.S.A
  Postime
  7

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trust2creator Shiko Postimin
  Pershendetje !

  UFO-t nuk egzistojne, eshte thjesht mashtrimi 50 vjecar i CIA-s dhe KGB. Sinqerisht ky ka qene nje nder mashtrimet me spektakolare. Disqet e pare fluturues jane projektuar fillimisht nga shkenctari gjerman ( nazist ) EP-i dhe qe me pas bashkpunoi me Sovjetiket dhe me pas me Amerikanet. Gjithe kete mashtrim gjigand e perpiloi me kujdes nje shkrimtar amerikan dhe njerezit dhe sidomos Amerikanet qe jane te predispozuar ti besojne keto gjera, i besuan. Nqs te duhen me shume info, me shkruaj.

  Kalo mire !

  Ndoshta mund te jete edhe kjo qe po thua ti mirpo une mendoj qe UFO egzistojn.
  Si mund te jemi vetem ne ne universin e pafund.

 8. #8
  Psychologists erdi's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2011
  Vendodhja
  Prishtine
  Postime
  46

  Default

  UFO - Unidentified flying object...

 9. #9
  Univers-AL
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2013
  Vendodhja
  New York
  Postime
  27

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Universi 1 Shiko Postimin
  Ndoshta mund te jete edhe kjo qe po thua ti mirpo une mendoj qe UFO egzistojn.
  Si mund te jemi vetem ne ne universin e pafund.
  Pajtohem Plotesisht me mendimin tende sepse si mund te jemi vetem ne ne kete hapsire te pafund sepse mendohet qe Madhesia e vlersuar e universit eshte rreth 93,000,000,000 vite drite.

 10. #10
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  ufot qe jena mesu gati gjdo mi pa ose ikna pa aty ktu nuk jane te vertta aspak por kjo thjesht eshte nje fantazi dhe imagjit.sa i perket jeteses ose specjeve te ndryshme te gjallesave egzistojne ne universm,normal vetem ta paramendjm madhesin e universit dhe me miliarda galektika me miliarda planete shum thjeshte eshte edhe jeta ne univers eshte me miliarda kshtu qe nuk jemi te vetmit ne kete univers.por nja jam i sigurt 100 % qe kurr nuk do te keme kontakt me krijesat e tjera te universit.

 11. #11
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  ufot egzistojne vetem neper bazat ushtarake te te feshehta te shba-ve,rusise etj,aty egzistojn pjatat fluturese jo te jashte toksorve alieneve,poe thjesht jane anije luftarake te ushtrive qe vete ikan prodhu,ku njerezimi di shum pak ose fare..

 12. #12
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default 7 arsye per te fshehur egzistencen e UFO-ve

  Sahit Rexhepi!
  Duhet te te kene treguar shume perralla me ushtare amerikane dhe ruse qe ti cdo gje e lidh vetem me ta. Ne nje shkrim thua qe ska UFO ne nje tjeter qe ka qenie jashte tokesore me te zhvilluara se ne!!!!!!??
  Por nese ka qenie me te zhvilluara se ne, ato nuk mund te kene dhe objekte fluturuese te tilla si ato qe ne i quajme UFO? ?? Kam pershtypjen se meresh shume me fe. Problemi tjeter keto qenie nese vijne ne Toke duhet me patjeter qe te takohen me ty qe ti te besosh tek to???? Po vete thua qe universi nuk eshte ashtu si duket dhe po ti vete e hedh ate poshte. Dhe problemi tjeter nese dikush takohet me keto qenie ti pret qe te te raportojne ty dhe te tregojne biseden qe kane zhvilluar dhe teknologjine qe kane mare prej tyre??!! Qendro pak me shume me kembe ne toke. Nese beson se ka te fshehta, keto jane te fshehtat qe ti nuk duhet ti dish.
  Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte misteri i jetes

 13. #13
  Junior Member Marinel Zgjana's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2013
  Postime
  6

  Default

  Kush e di nese ekzistojn apo jo, kush ka pare nje te tille nese nuk e shoh me syte e mija nuk besoje dote

 14. #14
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  rrespekt pėr ty.unė nuk jam ndonji astronom besoj qe as ti dhe shum tė tjerė kėtu.
  duhet ta dim tė gjithė se ku jetojm.jetomj nė njė univers pa kufi dhe nė kėtė univers nuk gjindemi vetem ne....
  dhe psh.ufot po vin prej ndonjė planeti tjetėr ose andej gjithsis dhe ata kur kakan nis me ardhė ose rastėsisht paskan marr ndonji sinjal tė tokes nga sistemet e tyre elektronike tė modifikuara dha paska ardh nė tokė.
  dhe tash sa mujta me kuptu unė qka kishe than ti,ata janė taku me disa njerėz ose me amerikan apo rus kuta di unė e paskan pas kontakte me ta ose kanė edhe sot.
  podu methan ata nqoftse kan ardh najher ata nuk e kan ditė kua amerika,rusia.dhe normal gjuha tyre nuk pėrputhet me asnjė gjuhė njerėzore.komunikimi me ta ėshtė ipa mundur,ti paske thanė qe unė besoj vetum kur tė takona unė me ta,as unė as ti dhe askush ska mu taku me ta.
  ata nė qoftse kanė ardh ndonjėher ti,unė dhe gjith tė tjerėt edim qė ata nuk frigohen nga ne aspak dhe nuk bajnė marveshje me neve.
  mėju than dikush mos dilni haptas nė publikė ata nuk e vetin askėnd ata ikan qellimimet e veta,ky vetėm ėshtė supozim.
  deri sat vetėm jan dhan supozime , fjalė fantastike . ėshtė pa njė pjat fluturuse atje kėtu ingjizime fotografi tė llojllojshe .ne e edim qe sot kemė teknik tė mjaftueshe pėr qka do,deri sot akoma skem njė film tė dokumentuar tė njė alieni nė prani tė njeriut bashkė.
  sot me anė tė teknikės kamerave digjitale tredimenzionale,kopjuterave,njeriu ėshtė nė gjendje edhe nė planetin mars me ingjizu ni film me njerz.a realitetin e dim qe nė planetin mars ėshtė i vetmi satelit qe ka zbrit nė mars ėshtė MARINER.nuk di shka tham ma teper..

 15. #15
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2013
  Postime
  13

  Default

  Nuk besoj se egzistojn UFOT,pse sepse ato imagjinohen,nuk jan pare asnjeher,nuk kan rene asnjeher etj.Kjo eshte mashtrim apo orientim i mendjes dhe syve te opinionit dikah tjetewr apo ne diqka tjeter.
  Deri me sot nuk ndodhi asgje e mire apo e keqe nga ato,ku jan,ku rrin,qfar jan etj,

 16. #16
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2014
  Postime
  10

  Default

  per mendimin tim ufot ekzistojne pasi i kam pare vet disa her anijet e tyre kozmike te rrumballketa dhe me plote drita

 17. #17
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2014
  Postime
  10

  Default

  me vjen keq qe mendoni se ato nuk ekzistojne . ne fakt vete personalisht i kam pare anijet e tyre ,,, dhe po ashtu kam degjuar edhe tek italiani por kam pare edhe trupin e nje ufoje qe ata jane te pakte ne numer dhe meqe nuk shumohen vijne tek ne njerezit per te shumuar racen e tyre


  me respekt federika

 18. #18
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2014
  Postime
  10

  Default

  me vjen keq qe mendoni se ato nuk ekzistojne . ne fakt vete personalisht i kam pare anijet e tyre ,,, dhe po ashtu kam degjuar edhe tek italiani por kam pare edhe trupin e nje ufoje qe ata jane te pakte ne numer dhe meqe nuk shumohen vijne tek ne njerezit per te shumuar racen e tyre


  me respekt federika

 19. #19
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2010
  Vendodhja
  tirana
  Postime
  11

  Default

  Nese nuk besoni ne UFO, nuk besoni ne shkence. Mundesia e ekzistences se tyre eshte e vogel por jo e pamundur. Nese big bang ka krijuar token dhe njerzit kaq unik, pse mos te kete krijuar dhe specie te tjera Aliene.

 20. #20
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Ok ne rregull! Ne kete univers dhe kete hapesire nuk e di as ti as un dhe as cia ose ndonje tjeter egzistojne apo jo ufot sepse ka galaktika qe jane shum larg nga toka . cia nasa dhe shkencetaret kane zbuluar vetem 1,5% te universit dhe nuk dihet sa i madh eshte....
  Last edited by Silvi collaku; 02-09-2016 at 05:46 PM.

 21. #21
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Por per mendimin tim Ufo-t ekzistojne por kane nje teknologji te pa imagjinueshme!

 22. #22
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trust2creator Shiko Postimin
  Pershendetje !

  UFO-t nuk egzistojne, eshte thjesht mashtrimi 50 vjecar i CIA-s dhe KGB. Sinqerisht ky ka qene nje nder mashtrimet me spektakolare. Disqet e pare fluturues jane projektuar fillimisht nga shkenctari gjerman ( nazist ) EP-i dhe qe me pas bashkpunoi me Sovjetiket dhe me pas me Amerikanet. Gjithe kete mashtrim gjigand e perpiloi me kujdes nje shkrimtar amerikan dhe njerezit dhe sidomos Amerikanet qe jane te predispozuar ti besojne keto gjera, i besuan. Nqs te duhen me shume info, me shkruaj.

  Kalo mire !


  Po ok ne rregull ti e di ekzistojne ufot apo jo....

 23. #23
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Thumbs down

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trust2creator Shiko Postimin
  Pershendetje !

  UFO-t nuk egzistojne, eshte thjesht mashtrimi 50 vjecar i CIA-s dhe KGB. Sinqerisht ky ka qene nje nder mashtrimet me spektakolare. Disqet e pare fluturues jane projektuar fillimisht nga shkenctari gjerman ( nazist ) EP-i dhe qe me pas bashkpunoi me Sovjetiket dhe me pas me Amerikanet. Gjithe kete mashtrim gjigand e perpiloi me kujdes nje shkrimtar amerikan dhe njerezit dhe sidomos Amerikanet qe jane te predispozuar ti besojne keto gjera, i besuan. Nqs te duhen me shume info, me shkruaj.

  Kalo mire !


  Po ok ne rregull ti e di ekzistojne ufot apo jo....

 24. #24
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga federika Shiko Postimin
  per mendimin tim ufot ekzistojne pasi i kam pare vet disa her anijet e tyre kozmike te rrumballketa dhe me plote drita
  Po N.Q.S se i ke pare perse asnje postim fb ose insta se shqiptareve aq i duhej te shikonin anije ufosh dhe mereshe vesh dhe ne afrike ...

 25. #25
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Feb 2016
  Postime
  22

  Default

  Quote Postimi origjinal ėshtė bėrė nga federika Shiko Postimin
  per mendimin tim ufot ekzistojne pasi i kam pare vet disa her anijet e tyre kozmike te rrumballketa dhe me plote drita
  Po N.Q.S se i ke pare perse asnje postim fb ose insta se shqiptareve aq i duhej te shikonin anije ufosh dhe mereshe vesh dhe ne afrike ...

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •