Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: Alienet na Ndihmuan

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2013
  Vendodhja
  U.S.A
  Postime
  7

  Question Alienet na Ndihmuan

  Alienet na ndihmuan

  Partia Naziste ka zoteruar teknologji aliene.Ne nje pyll afer nje qyteti ne Gjermani u degjua nje shperthim 3 vjet para fillim te Luftes se Dyte Boterore.

  Banoret pane nje disk te madh fluturues.(fakt i vertete)Nazistet e moren diskun si dhe trupat qe gjendeshin brenda atij disku .Ata e perdoren teknologjine aliene dhe me arritjet e tyre te medha ne teknologji filluan luften.Por ata ishin shume prane tmerrit ,armes me vdekjeprurese ne histrori e cila do te bente te mundur qe ne sot te ishim te gjithe me shtetesi gjermane,Bomba Atomike.Shkenetaret gjermane arriten gjat nje eksperimenti te ndanin atomin e uraniumit dhe me pas i mbeti ne dore ekuacionit te Ajnshtajnit te bente te veten,E=mc2.Sado e vogel te ishte masa e shumezuar me shpejtesine e drites ne katror jepte nje energji mjaft te madhe.Por shkencetaret gjermane dezertuan .Ata ishin te frikesuar para kesaj arme vdekjeprurese.

  Por shkencetaret gjermane realizuan edhe nje zbulim tjeter.Nje objekt ne formen e nje kembane ishte rruga drejt se ardhmes.Duke perdorur ate mund te shkoje ne te ardhmen ose ne ndonje planete tjeter nga Toka.Ishin disa ata qe e provuan.Per t'i shpetuar gjyqit ushtarak komandanti forcave sekrete gjermane dhe anetare te organizate qe mendonte se lidhej me jashtetokesoret e quajtur 'Vril' u larguan per te mos u shfaqur me kurre.

  Por nga e dime ne se gjermanet u ndihmuan nga jashtetokesoret.Kete e pohoi vete Verher Von Braun i cili tha se ata i kishin ndihmuar kur dikush e pyeti.Ai uli koken dhe pa nga nje dosje qe quhej UFO dhe tha:
  -Ata na ndihmuan .

 2. #2
  Junior Member Elektronika's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2012
  Postime
  21

  Default

  Meqenese nuk mundem te upload-oj tre video per kete teme , (nuk e di per cfare arsye e kam te ndaluar kete nga administratori) thjesht po dergoj linkun per te mbeshtetur kete teori. Te maredhenieve te nazisteve me teknologji Aliene, si dhe faktet qe deshmojne per ndihmen aliene ne fluturimin e pare dhe ne vazhdim, jashte Tokes dhe uljen ne Hene.
  http://youtu.be/Y1qsr_qhA7Q
  http://youtu.be/e_S8mdekmeo
  http://youtu.be/eOgXbjuLRpc

  Shikim te kendshem
  Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte misteri i jetes

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •