Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: Filmohet planeti i paparė ndonjėherė

 1. #1
  Univers-AL
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2013
  Vendodhja
  New York
  Postime
  27

  Default Filmohet planeti i paparė ndonjėherė

  Filmohet planeti i paparė ndonjėherė....

  Njė planet i zbuluar sė fundmi ėshtė fotografuar duke u rrotulluar rreth njė ylli afėrsisht 300 vite dritė larg Tokės. Marrja e pamjeve tė njė planeti tė panjohur (alien) ėshtė e vėshtirė dhe kjo botė mund tė jetė planeti mė pak masiv i observuar jashtė sistemit diellor, thonė shkencėtarėt.
  Njė foto e re publikuar nga European Southern Observatory (ESO) pėrshkruan njė gjigant gazi (quajtur HD 95086 b), duke u rrotulluar rreth yllit mė tė ri (quajtur HD 95086) nė rreze infra tė kuqe. Ylli ėshtė hequr nga imazhi pėr tė lejuar ndriēimin e planetit, siē tregohet nė foto.
  HD 95086 b u vėshtrua nga teleskopi ESO nė Kil.
  Click image for larger version. 

Name:	12781079-planet-with-ring-and-moons-abstract-background-of-deep-space-in-the-far-future-travel-n.jpg 
Views:	381 
Size:	40.2 KB 
ID:	322

 2. #2
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  po kshtu ne kete univers pa kufi nuk mendoj dhe nuk jetmi te vetmit.por vetem nje gje me intereson gjithesia ose universi a eshte ne forme spirale apo ne forme te rrumbullaket.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •