Faqja 1 deri nė 4 nga 4

Tema: ushtrim

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Postime
  1

  Default ushtrim

  gjeni katetin e panjohur b te trekendshit kendrejte kur jepet hipotenuza c dhe kateti tjeter a .tregoni ne secilin rast nese ai shprehet me numer racional apo irracional. a)c=13cm a=5cm,b)c=10cm a=6cm,c)c=9cm a=1cm

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2014
  Postime
  1

  Default

  b

 3. #3
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2015
  Postime
  3

  Default Ushtrim

  Ckemi ada te ushtrimi duhet te zbatojme teoremen e Pitagores :a2+b2=c2.KLM

 4. #4
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2015
  Postime
  3

  Default

  [QUOTE=Sweet heart;2959]Ckemi ada te ushtrimi duhet te zbatojme teoremen e Pitagores :a2+b2=c2
  b2=a2-c2

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •