Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: Kometa Ison vjen per Krishtlindje

 1. #1
  Univers-AL
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2013
  Vendodhja
  New York
  Postime
  27

  Default Kometa Ison vjen per Krishtlindje

  Do te jete e mundur per t’u pare nga nentori deri ne janar, por ne dhjetor do te shenoje kulmin me te afert te qasjes prane Tokes.
  Do te jete nje spektakel yjor ardhja e kometes me te ndritshme se Hena, dhe nje prej kometave te me te ndricuara qe i eshte afruar ndonjehere Tokes. Pikerisht per Krishtlindje do te kaloje ne piken me te afert me Token, saktesisht 60 milione kilometra distance.
  Kjo parashikohet te ndodhe ne daten 28 dhjetor 2013. Ylli mund te shperbehet gjate kalimit ne piken me te afert nga dielli, per shkak te nderveprimeve te forta. Por nese kjo nuk ndodh, atehere do ta shohim perseri, gjate gjithe muajit janar 2014.

 2. #2

  Default

  Ma ne fund diqka.ndoshta e shoh skam par kurr komete a do shifet nga kosova knej nga nee

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •