Faqja 1 deri nė 3 nga 3

Tema: kush e gjen eshte i zgjuar

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2014
  Postime
  10

  Red face kush e gjen eshte i zgjuar

  vertetoni qe,ne qofte se a eshte nr i plote,
  atehere nr (a-1)here a eshte nr cift

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Nov 2014
  Postime
  9

  Default

  nqs a=2k,kemi qe p=2k×(2k+1) qe eshte cift
  nqs a=2k+1,kemi q=(2k+1)×(2k+2)=2×e qe eshte nr.cift

 3. #3
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2014
  Postime
  13

  Default

  sa gr acid nitrik HNO3 gjenden ne:

  a) 2 mol jone nitrat NO3


  b) 0.5 mol jone notrat NO3

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •