Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: Gjatesia e segmenteve

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Oct 2014
  Postime
  13

  Default Gjatesia e segmenteve

  Gjeni gjatesin e segmentit
  MP M(1,0) P(5,3)

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2015
  Postime
  1

  Default

  Mendoj se e ke fjalen per gjatesine e vektorit MP me kordinata M(1,0) dhe P(5,3).Ne kete rast pergjigja eshte :
  rrenja katrore e (xp-xm)²+(yp-ym)²=
  rrenja katrore e (4)²+(3)²=
  rrenja katrore e 25=
  Gjatesia e vektorit MP eshte 5 njesi.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •