Faqja 1 deri nė 3 nga 3

Tema: Fizik

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2015
  Vendodhja
  Skendraj
  Postime
  1

  Question Fizik

  Ju lutem me tregoni per isak njutonin...

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2015
  Postime
  3

  Default Isak Njuton

  1642-1727 Fizikan anglez,i konsideruar si shkencetari me i madh i te gjitha koherave.I perkushtuar qe ne
  femijeri ndaj leximit dhe shkences,njihet si formulues i tri ligjeve te
  pergjithshme te mekanikes klasike,te cilat sunduan pikepamjet shkencore per rreth tri shekuj.
  Ai njihet gjithashtu si studiues i dukurive ditore.Nje kontribut te shquar ka dhene edhe ne matemetike.
  Ia kalofsh mire.

 3. #3
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  May 2015
  Postime
  1

  Post Isak Newton

  Isak Njutoni lindi mė 4 Janar 1643. Ai ishte nje Astronom ,Fiziolog . Ai vdiq mė 31 Mars 1727.Lindi ne Mbreterine e Bashkuar-Angli
  Last edited by Astronomic&Physics; 05-07-2015 at 06:24 PM. Arsye: I made mistakes .

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •