Faqja 1 deri nė 1 nga 1

Tema: Teleskopi i hapėsirės James Webb

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Jul 2015
  Postime
  3

  Default Teleskopi i hapėsirės James Webb

  Teleskopi James Webb do dergohet 1.5 milione kilometra mbi atmosferen e tokes. Do jete 100 here me I avancuar se Hubble pasi eshte teleskop me rreze infra te kuqe, dhe sipas shkenctarit te ktij projekti Matt Greenhouse; Webb do bej te mundur qe te shoh objekte 200 milione vjet pas Teorise se Universit. NASA ka premtuar se teleskopi do te lancohet ne hapsire ne Tetor te vitit 2018 pasi eshte ende ne fazen e montimit dhe testimit

  Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	makina-kohes-qe-do-te-tregoje-si-jane-formuar-yjet-6.jpg‎ 
Views:	212 
Size:	60.0 KB 
ID:	337   Click image for larger version. 

Name:	makina-kohes-qe-do-te-tregoje-si-jane-formuar-yjet-5.jpg‎ 
Views:	194 
Size:	13.8 KB 
ID:	338  

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •