Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: Ju lutem e gjeni dot ?

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Nov 2015
  Postime
  7

  Default Ju lutem e gjeni dot ?

  Trekendeshi kenddrejt ABC me kendin C=90grade i eshte jashteshkruar rrethi.Gjeni rrezen e ketij rrethi nese
  a)AC=12CM dhe BC=16CM
  b)AC=10CM dhe kendi B =30 grade

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  May 2012
  Vendodhja
  ATHINE
  Postime
  12

  Default

  Rrezja e rrethit 4cm Junior. Bravo per implikimin!

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •