Faqja 1 deri nė 2 nga 2

Tema: syprina e siperfaqes katrore

 1. #1
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Mar 2016
  Postime
  4

  Default syprina e siperfaqes katrore

  ne qofte se perimetri i katrorit eshte 48m,sa eshte syprina e siperfaqes te kufizuar me ate katror ?

 2. #2
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2016
  Postime
  1

  Default

  Kemi perimetrin 48m ,kjo sjell qe brinja e katrorit eshte 48/4 pra 12m,rrjedh qe siperfaqja eshte 144m katrore

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •