Faqja 1 deri nė 9 nga 9

Tema: Rrotullimi i Tokes rreth Djellit, Rrezet, dhe Stinet

 1. #1
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Arrow Rrotullimi i Tokes rreth Djellit, Rrezet, dhe Stinet

  Sic e shikoni keto jane simulime te cilat tregojne rrotullimin e Tokes rreth Diellit pergjate 365 diteve , gjithashtu pozicionin e Tokes gjat muajve duke treguar stinet dhe rrezet e Diellit.

  Klikoni play per te pare simulimin e stineve dhe rrotullimin rreth Diellit
  Klikoni play per te pare simulimin e Rezeve


  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 2. #2
  Junior Member ANA's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Aug 2010
  Vendodhja
  Itali
  Postime
  14

  Default

  Vertet dicka e jshtezakonshme.....

 3. #3
  Junior Member Saimir's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Dec 2010
  Vendodhja
  Fier
  Postime
  5

  Default

  jane 3 rrotullime . rreth vetes rreth diellit , dhe hena rreth tokes ne sinkronizim perfekt .

 4. #4
  Junior Member VeliGHG's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Apr 2011
  Vendodhja
  New York
  Postime
  11

  Default

  ESHTE shum interesante kjo qe ke postuar

 5. #5
  Junior Member
  Dita e Regjistrimit
  Nov 2011
  Postime
  1

  Default

  si mund ta shkarkoj un kete?

 6. #6
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  Xhulia ja ku e ke linkun direkt te flashit http://www.universalb.com/flash/01_EarthSun.swf
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

 7. #7
  Member
  Dita e Regjistrimit
  Sep 2013
  Vendodhja
  DROBESH-VITI
  Postime
  37

  Default

  duhet te jemi fatlum ne njerezit,ku i keme gjithe te mirat qe naka ofru universi,diellin largesin e duhur nga dielli toka e pershtatshme qe naka mundesu per zhvillimin e jetes,uji,okzigjeni,temperatura,atmosfera rrotullimi rreth boshtit te vete rrotullim rreth diellit ne menyre te sakt etj,etj,dhe per kete egzistojm edhe sot,e te ardhmen nuk e dim vetem mund te supuzojm ose te fantazojm..

 8. #8
  Toni
  Guest

  Default

  si mund ti downloadojme keto simulacionet ?

 9. #9
  Oxford Astrophysics Elton Balla's Avatar
  Dita e Regjistrimit
  Jun 2010
  Vendodhja
  Oxford - Angli
  Postime
  718

  Default

  e ke me siper linkun e flashit, shkarko nje program qe quhet flashget dhe e shkarkon automatikisht sapo ta ndezesh.
  Pėrdor ėndrrėn tėnde pėr tė prekur njė dimension tjetėr.

Informacioni i Temės

Users Browsing this Thread

Aktualisht kemi 1 vizitorė duke shikuar kėtė temė. (0 Anėtarė dhe 1 vizitorė)

Regullat e Postimit

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •